X

Manjani nxjerr dokumentat: Takimi i Ramës me Macron kushtoi 1 milion euro!

Ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, ka publikuar një dokument të një tenderi të zhvilluar në janar të këtij viti nga Ministria e Financave. Bëhet fjalë për “shërbim konsulence” për menaxhimin e borxhit publik të Shqipërisë.

Kompania fituese e tenderit prej 1 milion euro është kompania “Rotschild & Cie”, ku sipas Manjanit, më herët aty ka punuar presidenti aktual i Francës, Emanuel Macron.

Manjani ironizon duke thënë se pikërisht Rama ka paguar 1 milionë euro për tu takuar me presidentin Macron. “Pas tenderit, bëhet takimi” – shkruan ish Ministri i Drejtësisë.

Më poshtë statusi i plotë:

More in AKTUALITET, LAJME
Fëmijët e pasur të Ankarasë

Helikopterë privatë, zgjedhja e tre supermakinave dhe dhurata e një Mercedes, kjo është jeta e fëmijëve të pasur të Ankarasë....

Close