“Idiot dhe hajdut i certifikuar”, Vasili shpërthen keq ndaj Ramës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka akuzuar sërish kryeminsitrin Edi Rama, ndërsa e ka cilësuar këtë të fundit një ‘Idiot dhe hajdut i certifikuar’.

Përmes një mesazhi në faqen e tij të ‘Facebook’ Vasili kujton veprën e Dostojevskit për veprën e tij “Idioti”.

Ky reagim vjen pas akuzave që mazhoranca dhe vetë kryeministri kanë lëshuar drejt kreut të Partisë Demokratike për lobime me rusët.

Postimi i plotë:

Idiot dhe hajdut i certifikuar.

Flitet per skenare ruse, shantazhe ruse, nderhyrje ruse.
Nje rus i madh Dostojevski ka shkruar nje kryeveper “Idioti”, por te nje idioti te dobishem.
Kemi edhe ne nje idiot, por teresisht te padobishem e kemi dhe ne krye te qeverise.
Kersherine qe ta merrnim vesh se eshte idiot na e shuajti vite me pare Mero Baze nje profesionist i njohur i gazetarise, qe ne sherbim te trasparences publikoi edhe kartelen e tij mjeksore.
Por ju mos ja permendni idiotesine se ky kete alibi do ai,qe te thone “vjedh se eshte idiot dhe nuk kupton”.
Por ne fund prap se prap mbetet idiot dhe hajdut i certifikuar.

More in AKTUALITET, LAJME
Teatrin me katër kulla nga pas, kritikët kundërshtojnë planin e Ramës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama deklaroi të hënën në Facebook se do të prezantojë një projekt për një teatër të...

Close