Oligarkia në Shqipëri/ Samir Mane debaton me Andi Bushatin dhe Ylli Rakipin

Biznesmeni Samir Mane, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, për të debatuar lidhur me pushtetin që ushtrojnë biznesmenët tek politika dhe instalimin e një sistemi oligarkik në Shqipëri.  Mane është pyetur nëse ai është një oligark, përcaktim të cilin e ka refuzuar në mënyrë kategorike, duke thënë se ai nuk ka influencë në politikë apo miqësi me politikanët. Në studio ka patur debate mes të ftuarve për raste konkrete, që përfshijnë bizneset e zotit Mane dhe ku sipas analistëve ka patur favorizim për shkak të lidhjeve me politikën. Ndiqni videon e mëposhtme për një përmbledhje të debatit.

/TPZ.AL/ 

More in KRYESORE, LAJME, VIDEO
Presidenti Meta përkujton 574-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në veprimtaritë përkujtimore të zhvilluara me rastin e 574-vjetorit të Besëlidhjes së Lezhës...

Close