X

Luan në Angli me Wimbledon, talenti kuqezi merr pasaportën shqiptare

Kombëtares shqiptare i shtohet një tjetër talent. Ditën e sotme Egli Kaja është pajisur zyrtarisht me nënshtetësinë shqiptare dhe tashmë sulmuesi i talentuar ka mundësinë të veshë fanellën kuq e zi.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dekretoi dhënien e pasaportës shqiptare për 18 persona, ku ndër ta ishte edhe 20-vjeçari Kaja.

Fillimisht lojtari pritet të debutojë me Kombëtaren U-21 që drejtohet nga Alban Bushi.

More in LAJME, SPORT
Pedagogët paralajmërojnë Edi Ramën për grevë nëse brenda dhjetë ditësh…

Forumi për Liritë Akademike dhe Autonominë Universitare ka dalë me një deklaratë në përfundim të takimit të djeshëm ku kërkon...

Close