X

Përplasen dy trena, vdes një person dhe plagosen 22 të tjerë

Një grua është vrarë dhe 22 vetë u plagosën pasi dy trena të udhëtarëve u përplasën në Austrinë qendrore.

Tre fëmijë ishin në mesin e atyre të lënduar kur një trenat u përplasën pranë stacionit në Niklasdorf, një qytet 40 milje në veri të qytetit të Grazit.

Nëntëmbëdhjetë ambulanca dhe dy mjekë emergjente ishin në mesin e ekipeve të shpëtimit të dërguara menjëherë në vendngjarje.

Policia tha se ende nuk ishte e qartë se çfarë në aksidentin e trenave, që ndodhi rreth orës 12.45 me orën lokale (11.45 GMT).

 

More in BOTA
Kapet gjarpri piton 20 metra i gjatë, si e pikasën fshatarët/VIDEO-FOTO

Një gjarpër piton me një gjatësi prej 20 metrash është kapur nën trungun e një peme në një ishull në...

Close