Berluskoni u del në mbrojtje burrave të akuzuar për përdhunim: Femrat të joshin vetë

Skandali abuzimeve seksuale në Hollivud, duket se ka bërë që të reagojnë jo vetëm aktorë por edhe politikanë.

Silvio Berlusconi ka qënë i pari që ka mbështetur aktoren franceze Catherine Deneuve, duke mbrojtur kështu meshkujt e akuzuar për sulme seksuale.

Ish-kryeministri italian dha dorëheqjen në vitin 2011, pas përfshirjes në një skandal të ngjashëm,për festat e shumta me femra të reja, dhe është ende nën hetim për marrëdhënie seksuale me prostituta minorene.

 

Po Berluskoni duket se pavarësisht gjithckaje, fajëson femrat, duke thënë se janë ato që provokojnë dhe joshin.

Në një intervistë televizive, ai u shpreh se:

Është e natyrshme që femrat të jenë të lumtura, kur një mashkull përpiqet t’i joshë ato.

Nuk kam shumë eksperienca në lidhje me këtë temë, pasi gjithmonë kanë qenë femrat që janë përpjekur të më joshin

Të ngjashme

More in LAJME, Magazine
S’kemi parë gjë akoma, meteorologët japin lajmin: Borë dhe në Tiranë, ja kur…

Mbrëmjen e sotme Meteoalb ka bërë me dije se do të rikthehen reshjet e dëborës në pjesën më të madhe...

Close